Za podporu v roce 2019 děkujeme:

O klubu

Hakuba karate Ostrava, z.s. je klub sportovního karate (Shotokan Karatedo), který se zaměřuje zejména na děti a mládež. Spolek vznikl v roce 2015 a je členem Českého svazu karate (ČSKe), který je součástí Světové federace karate (World Karate Federation – WKF). Tato federace je největší organizací sportovního karate na světě a právě pod její záštitou se karate poprvé objeví na Olympijských hrách v roce 2020 v Tokiu.

I když je existence Hakuba karate Ostrava, z.s. relativně krátká, patříme v Moravskoslezském kraji k nejúspěšnějším a nejaktivnějším klubům. Spolupracujeme s oddíly z regionu i zbytku České republiky, spolupořádáme mj. také největší mezinárodní turnaj karate na Moravě i ve Slezsku Karate Grand Prix Ostrava.

 Předsedou a hlavním trenérem klubu je Jakub Debrecenyi, který získal řadu významných umístění na ME i MS napříč různými federacemi, včetně té olympijské. Disponuje také praxí jak z klasických fitness center, tak také z prostředí profesionálního sportu. Více se můžete dočíst ZDE.